o mnie

Najkrócej jak można??? Kocham ceramikę.

Lubię jej charakter. Lubię proces tworzenia. Lubię plastyczność gliny, ale i jej kapryśność. Lubię to, że wymaga cierpliwości i skupienia. Lubię dogadywać się z ogniem.

Lubię używać ceramiki na codzień. Cieszy mnie jej piękno. Świat bez niej wyobrażam sobie jako marny, srogi i ponury.  

Nie lubię masówki, dlatego moje produkty są wykonane w 100% ręcznie z najlepszych dostępnych materiałów. Nie spieszę się – wiem, że ręczne metody wymagają czasu. Kocham to, co robię – do każdego projektu podchodzę z ciekawością i uwagą. Korzystam głównie z wysokich wypałów. Moja ceramika chociaż cienka, jest mocna i odporna. I za każdym razem nieco inna – urok ręcznej produkcji.

Lubię dzielić się wiedzą. Od 10 lat prowadzę własną pracownię i warsztaty Ceramika dla ultra indywidualistów - rezerwacja miejsc na Feblik.pl

Robię ceramikę użytkową i realizuję zamówienia ceramiki artystycznej, realizuję zamówienia ceramiki do restauracji oraz ceramiki zaprojektowanej do aranżacji wnętrz

Mam za sobą liczne biennale i wystawy ceramiki artystycznej, m. in. organizowane przez Keramos i Związek Ceramików Polskich.


Jestem przekonana, że każdy powinien zrobić w życiu choć jeden talerz albo kubek. Spojrzy wtedy innym okiem na przedmioty, które go otaczają. Przekona się, że kawa z własnego kubka to całkiem inna kawa… Gwarantuję! I zapraszam.

Małgorzata Fotek  

Stowarzyszenie Artystów Ceramików Keramos www.keramos.eu 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl